Zdezynfekuj swój telefon – sprawdź jak prawidłowo to zrobić!

Niniejszy artykuł pod tytułem Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Telefon to jeden z tych przedmiotów, bez których wielu z nas czuje się prawie jak bez ręki. Sprawdzanie godziny, przeglądanie mediów społecznościowych, odbieranie wiadomości – wszystko to sprawia, że smartfon znajduje się w naszej dłoni przez znaczną część dnia. Niestety właśnie to jest przyczyna, dla której właśnie na tym przedmiocie znajduje się ogromna ilość bakterii i wirusów. Na szczęście istnieją jednak sposoby na to, aby szybko i bezpiecznie zdezynfekować telefon.

Pierwszy krok: regularna dezynfekcja

To właśnie regularność jest pierwszym krokiem do skutecznej dezynfekcji naszego smartfona. Jak łatwo się domyślić, nie wystarczy przetrzeć go środkiem bakteriobójczym raz na dwa dni. Najlepiej robić to co kilka godzin, co jest istotne zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy wszelkie środki ostrożności są jak najbardziej wskazane. Przydatne będą tutaj ściereczki z mikrofibry do czyszczenia szkieł w okularach. Dzięki miękkim włóknom, w łatwy sposób usuwają one plamy tłuszczu, w których z kolei gromadzi się najwięcej drobnoustrojów. Dezynfekcja telefonu powinna zatem być poprzedzona dokładnym wytarciem aparatu.

Drugi krok: dezynfekcja telefonu

Zapewne wielu z nas obawia się, że podczas częstego przecierania telefonu, z biegiem czasu pojawią się na nim zarysowania. Aby tego uniknąć, warto wcześniej upewnić się, że na ściereczce nie znajdują się żadne okruszki. Ważne jest również, aby pamiętać, że do dezynfekcji telefonu nie powinniśmy używać płynów do mycia szyb, alkoholu, rozpuszczalnika czy materiałów ściernych. Z drugiej strony, samo przetarcie aparatu brzegiem koszulki też nie wystarczy. Najlepiej dokładnie przetrzeć telefon wacikiem delikatnie nasączonym żelem antybakteryjnym a następnie wytrzeć na sucho przy użyciu wspomnianej już ściereczki z mikrofibry. Ważne jest również, aby zdjąć casa jeśli go posiadamy i także dokładnie „przemyć” wacikiem. Z kolei wszystkie wolne przestrzenie, które nie ulegają uszkodzeniu w kontakcie np. z wodą, warto wyczyścić lekko zwilżonym patyczkiem kosmetycznym.

Trzeci krok: ograniczenie używania telefonu

Chociaż wielu z nas wydaje się to wręcz niemożliwe, warto zastosować się do tej rady. Nie chodzi oczywiście o odrzucanie ważnych telefonów czy ignorowanie SMSów od szefa. Warto jednak zrezygnować z korzystania ze smartfona podczas zakupów czy w czasie pożywania posiłku w restauracji. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z zestawu słuchawkowego, dzięki czemu ograniczymy bakterie przenoszone z naszych dłoni na aparat. Musimy jednak pamiętać, że regularna dezynfekcja telefonu jest konieczna nawet kiedy ograniczymy korzystanie z niego do minimum.