Nieprzyjemny zapach z ust – jak się go pozbyć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masz nieprzyjemny zapach z ust? Często czujesz się niekomfortowo i unikasz bliskiego kontaktu z drugim człowiekiem? Pojawiający się brzydki zapach z ust może mieć wiele podłoży takich jak zła higiena, nieodpowiednia dieta i drobnoustroje. Sprawdź jak możesz pozbyć się wstydliwego zapachu z jamy ustnej.

Nieprzyjemny zapach ust – dlaczego się pojawia?

Niezbyt ładny zapach to tak zwana halitoza czyli związki chemiczne. Przyczyny takiego stanu rzeczy to przeważnie choroba dziąseł, zła dieta i nieodpowiednia higiena. Co ciekawe dużą rolę w tworzeniu się przykrego zapachu jest biały nalot na języku, który powstaje w procesie złuszczania i resztek pokarmu. Później zostaje to wszystko poddane procesowi gnilnemu, dlatego tak ważne jest również mycie dokładnie języka szczoteczką. Innym powodem powstawania nieprzyjemnego zapachu jest zła dieta. Nadmierne zażywanie alkoholu, kawy i produktów z dużą ilością cukru może przyczynić się do powstania takiego problemu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ust?

Istnieje wiele sposób, które mogą pomóc w zniwelowaniu kłopotliwego problemu. Oto kilka wskazówek o których warto wiedzieć.

Jak jeść, by nie śmierdziało z ust?

W twojej diecie musisz ograniczyć alkohol, mocną herbatę i papierosy, które mają negatywny wpływ na oddech. Nie spożywaj w dużej ilości cebuli i czosnku, które nie tylko pozostają na długo w jamie ustnej, ale również przemieszczają się do krwiobiegu po czym zostają wydalane przy wydechu. Warto wprowadzić do swoich posiłków cynk, który znajduje się owocach morza, kiełkach i migdałach. Pamiętać o dużej ilości wody i piciu zielonej herbaty, która ma właściwości bakteriobójcze. Raz dzienne można wykonać płukankę z rumianku bądź szałwii w taki sposób można zahamować rozmnażanie się bakterii w jamie ustnie.

Co ciekawe żucie goździków i samego anyżu
po każdym posiłku oczyści nam jamę ustną.

Nieprzyjemny zapach może również mówić o złej florze bakteryjnej w jelitach. Warto pić dużo jogurtów, octu jabłkowego i jeść kiszonki.

Nieprzyjemny zapach z ust – jak myć zęby?

Mycie zębów powinno odbywać się po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie przez około 3 minuty. Niestety samo szczotkowanie nie jest w stanie usunąć wszystkich resztek z pokarmu, dlatego warto zaopatrzyć się w nici dentystyczne bądź płyny do mycia jamy. Pamiętaj również o dokładnym umyciu języka silikonową częścią szczoteczki w taki sposób pozbędziesz się białego nalotu, który może powodować brzydki zapach.