Legnica znajduje się w województwie dolnośląskim, 60 kilometrów na zachód od Wrocławia. I to właśnie w tym mieście rozegrała się najsłynniejsza bitwa z Mongołami w 1241 roku, która przez wielu uważana jest za powstrzymanie ekspansji Islamu na kulturze zachodniej. Jeśli, więc jesteś w Legnicy warto jest zwiedzić pare najciekawszych miejsc.
Oto najlepsze miejsca, które musisz zobaczyć!
To jedna z najważniejszych historycznych budowli w mieście Legnica. Była to pierwsza w Polsce murowana warownia rozbudowana w 1190 roku przez Henryka Brodatego. Budynek z każdą epoką był rozbudowany, ale niektóre fragmenty pozostały w formie oryginalnej. Wśród nich znajduje się najstarszy zabytek renesansowej Legnicy czyli brama zamkowa. Aktualnie w zamku znajdują się placówki oświatowe, a dla turystów udostępniona jest wysoka Wieża Świętego Piotra. Widok z niej roztacza się na całe miasto i jego okolice.
Mauzoleum znajduje się w jednej z kaplic kościoła Świętego Jana. Dynastia Piastów zakończyła się wraz z śmiercią Jerzego Wilhelma w 1675 roku. Kaplice zafundowała jego matka księżna Ludwika Anhalcka, a w kopule kaplicy znajdują się wydarzenia z historii Polski i rodu Piastów. Jest to strefa legendarno-historyczna dla wielu osób. W budynku znajdują się sarkofagi:
Ten charakterystyczny dla Legnicy budynek ma już ponad 100 lat. Już od samego początku w swoich murach krył takie rośliny jak palmy, figowce i bananowce. Palmiarnia w Parku Miejskim jest w stanie pomieścić drzewa nawet o 12 metrowych wysokościach. Aktualnie miejsce jest to idealne do spędzenia czasu wraz z rodziną i zaznania trochę relaksu. W Palmiarni znajduje się, także mini zoo, które na pewno spodoba się dzieciakom.
Park Gdański znajduje się północno-zachodniej części miasta. Powstał między 1884, a 1892 poprzez zasypanie Gęsiego Potoku i podwyższenie terenu. W parku nie tylko można udać się w długi spacer, ale także odpocząć w kąpielisku „Kormoran”. Miejsce to oferuje walory Krajobrazowe oraz wiele atrakcji i imprez plenerowych.
Budynek powstał latach 1732-38 zaprojektowany przez wybitnego architekta europejskiego baroku Kiliana Ignacego Dientzenhofera. W sanktuarium można zobaczyć wiele drewnianych rzeźb oraz obraz, który przedstawia chwile odnalezienia ciała księża Henryka Pobożnego.