Jakie oświetlenie ogrodowe wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe zapewni nietuzinkowy wygląd całego ogrodu, a także odstraszy włamywaczy wskazując, że w domu ktoś jest. Jakie oświetlenie warto wybrać? Tego dowiesz się czytając właśnie ten artykuł.

Solarne lampy do ogrodu

Taki rodzaj oświetlenia do domu to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Lampy solarne dla działają dzięki promieniom słonecznym. W dzień, gdy słońce akurat pada na zamontowane lampy ładuje ich baterię, aby w nocy mogły oświetlić cały ogród. Nie trzeba podłączać ich do prądu co wiąże się z brakiem wysokich opłat oraz łatwym montażem. Zazwyczaj wbija się je w ziemie. Jakie solarne lampy wybrać do ogrodu? Istnieje wiele modeli, które możesz użyć w swoim ogrodzie. Wystarczy wybrać tak, aby spełniała ona twoje oczekiwania. Jeśli szukasz czegoś do oświetlenia ścieżek możesz wybrać małe lampki wbijane za pomocą kołka. Wolisz bardziej dekoracyjny efekt? Wybór może paść na grilandy bądź kolorowe lampki solarne. Lampy takiego typu świecą przeważnie przez około 8-10 godzin.

Lampy LED

Jest to jedna z najpopularniejszych metod oświetlenia ogrodu ze względu na bezpieczeństwo i bardzo małe zużycie energii. Fajnie będą wyglądać lampy led wbudowane np. w chodnik, a w przypadku tarasu świetnie sprawdzą się lampy wiszące. Wystarczy mieć tylko możliwość podłączenia lamp do prądu i efekt pięknego światła gotowy.

Lampy na owady

Ciepłą wiosną i latem lubimy spędzać czas wieczór w ogrodzie przy herbacie czy lampce wina wraz z przyjaciółmi. Jednak taki przyjemny spokój mogą zakłócić nam komary czy inne owady pchające się do świata. Warto więc w takim przypadku zdecydować się na owadobójcze lampy. Na rynku jest wiele możliwości i rodzaju zakupu takich lamp choć wszystkie działają jednakowo. Dzięki świetlówce UV-A zwabiają niesforne owady, które po prostu giną. Takie lampy przydadzą także w pobliżu kwiatów domowych.

O tym musisz wiedzieć kupując oświetlenie do ogrodu!

Wiesz co to parametr IP? Jest to liczbowe oznaczenie zabezpieczenia źródła światła przez obudowę. Możemy rozpoznać dwie cyfry. Jedna określa wpływ destrukcyjny ciał stałych, a druga cieczy. Pyłoszczelność to wskaźnik od 0 do 6, a wodoszczelność od 0 do 8. Dlaczego to takie ważne? Wskaże nam to jaką długą żywotność będzie miała nasz lampa ogrodowa.

Zobacz także: https://porady.legnica.pl/jak-sadzic-trawy-ozdobne