Nazwa regionu:

Legnica

Liczba ludności:

99 tyś.

Powierzchnia obszaru:

56 km²

Jak zostać przedszkolanką bez wykształcenia pedagogicznego?

Marzysz o pracy z małymi dziećmi w przedszkolu, posiadasz duży zasób cierpliwości i masz oczy dookoła głowy to opieka nad maluchami będzie świetnym wyborem. Zobacz jak zostać przedszkolanką nawet jeśli nie masz wykształcenia pedagogicznego.

Praca w przedszkolu to napewno korzystniejsza rola niż posada opiekunki ze względu na korzystanie ze wszystkich świadczeń, a opieka nad większą grupą dzieci z innymi wychowawczyniami może dać więcej satysfakcji.

Jak zostać przedszkolanką?

Prace w przedszkolu możesz znaleźć w Internecie na typowych stronach z ofertami pracy, ale nie tylko… często na stronach kuratorium oświaty można znaleźć dużo propozycji pracy przedszkolanki. Jeśli chcesz zostać wychowawczynią musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie. Przede wszystkim musisz ukończyć pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Co ciekawe jeśli jesteś absolwentką pedagogiki opiekuńczej bądź ukończyłaś inny kierunek pedagogiczny możesz dostać posadę z tym, że będzie trzeba uzupełnić wykształcenie.

Jak zostać przedszkolanką bez wykształcenia?

Jeśli nie posiadasz wykształcenia pedagogicznego, a bardzo chcesz zostać przedszkolanką masz kilka możliwości. Oto kilka z nich:

  1. Możesz ubiegać się o stanowisko pomocy wychowawczyni, jest to praca na pewno mniej płatna, ale każda osoba z wykształceniem średnim ją dostanie. Twoimi obowiązkami będzie pomaganie wydawania posiłków, przygotowywanie materiałów plastycznych oraz pomoc przy opiece i pielęgnacji dzieci. Nie będziesz prowadziła zajęć dydaktycznych, ponieważ nie posiadasz do tego uprawnień.
  2. Jeśli nie jesteś absolwentką pedagogiki, a chcesz prowadzić zajęcia w przedszkolu musisz pójść na kurs pedagogiczny. Po nim można normalnie prowadzić dodatkowe zajęcia dla dzieci takie jak nauka języka angielskiego, zajęcia taneczne czy teatralne. Najlepiej jeśli wybierzesz zajęcia, które będę ciekawe dla Ciebie jak i samych dzieci. Wydrukuj ulotki ze szczegółami twoich zajęć i zanieś do przedszkoli, jeśli obawiasz się, że dyrektorzy placek nie będę chcieli skorzystać z twoich usług wystarczy skorzystać z firmy, która organizuje zajęcia właśnie w przedszkolach. W takim przypadku twoim pracodawcą nie będzie przedszkole, a firma zatrudniająca.
  3. Trzecią możliwością jest otworzenie swojego własnego przedszkola domowego. Musisz jedynie swój dom bądź mieszkanie odpowiednio przygotować do potrzeb dzieci. Zainstalować barierki ochronne, kupić zabawki, książki i różne inne rzeczy, które przydadzą Ci się w opiece nad dziećmi.
Jak używać kart Tarota?

Hobby i rozrywka

Co zobaczyć w Legnicy z dzieckiem?

Relacja i rodzina

Uprawnienia G3 – co to takiego?

Finanse i kariera