Nazwa regionu:

Legnica

Liczba ludności:

99 tyś.

Powierzchnia obszaru:

56 km²

Jak wróżyć z fusów po kawie?

Czy istnieje coś takiego jak magia? Całkiem możliwe. Może nie jest ona tak mocna, jak ta, która opisana jest w książce Harrego Pottera. Coś musi być jednak na rzeczy, ponieważ pewnych zjawisk w żaden sposób nie da się logiczne wytłumaczyć. Dość popularnym objawem magii jest wróżenie z fusów po kawie. Aby tego dokonać nie trzeba koniecznie udawać się do wróżki. Wszystkich czynności można samodzielnie dokonać w zaciszu własnego domu.

Przygotowanie do wróżenia

Profesjonalne wróżenie z fusów po kawie dla niektórych osób może stanowić nie lada rozrywkę. Można ten temat potraktować z lekkim przymrużeniem oka i zaproponować taką atrakcję podczas parapetówki, urodzin, garden party, czy też podczas wieczoru panieńskiego. Wróżenie fusów po kawie można potraktować także całkiem poważnie i przygotować się na wróżbę, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość danej osoby. Wróżenie z fusów może zostać wykonane nie tylko przez profesjonalistę, ale także przez kompletnego amatora w tym temacie.

Filiżanka w której będzie przyrządzona kawa musi koniecznie zostać wykonana z naturalnego tworzywa. Wiele osób w tym celu stawia na ponad czasową porcelanę. Sam wzór jaki się na niej znajduje nie jest tak ważny. Wsypujemy do filiżanka odpowiednią ilość kawy i zaparzamy ją. W następnej kolejności kawę wypijamy. Przy czym uwaga! Nigdy nie dopijamy kawy do końca. Na dnie musi pozostać tyle płynu, aby całość przykryła fusy znajdujące się na dnie. Należy trzymać filiżankę w lewej dłoni, a następnej kolejności obracamy ją trzykrotnie obracamy ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Filiżankę należy odwrócić do góry dnem, aby pozbyć się resztek płynu, jakie znajdowały się w środku. Ponownie odwracamy filiżankę do właściwiej pozycji i uważnie przyglądamy się wzorom, jakie można znaleźć na dnie swojej filiżanki. W pierwszej kolejności rozpoczyna się od uszka filiżanki, gdzie też znaleźć można odpowiedź odnośnie obecnej sytuacji życiowej. Symbole znajdujące się przy brzegu dotyczą przyszłości, a te na dnie bardzo dalekiej przyszłości.

Wróżba z fusów

Warto dowiedzieć się co oznaczają poszczególne symbole jakich można dopatrzyć się na dnie szklanki. I tak as oznacza awans w pracy. Anioł to pomoc ze strony bliskiej osoby. Bęben oznacza szydercze pomówienia ze strony innych osób. Balon to zapowiedź ważnej decyzji, jaką już niedługo będzie trzeba podjąć. Dynia jest zapowiedzią radykalnych zmian. Gołąb jest symbole pokojowego rozstrzygnięcia sporów. Kosa to zła zapowiedź nadchodzącej straty finansowej.