Jak uzyskać brązową opaleniznę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Czy warto wybrać trawę samozagęszczającą się Barenbrug? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wraz z początkiem wyczekanego lata nie jedna z nas zastanawia się jak uzyskać wymarzony kolor opalenizny, czyli piękny brąz. Najlepiej jeszcze, jeśli opalenizna pojawi się szybko i bezpiecznie dla naszego zdrowia. W tym krótkim poradniku przedstawimy Ci kilka kroków do zdobycia pięknej opalenizny

1. Przygotuj swoje ciało na opalanie

Twoja skóra łatwiej i szybciej się opali, jeśli przed wyjściem na plażę zastosujesz peeling do ciała. Podczas peelingu twoja skóra pozbędzie się warstwy martwych komórek, które blokują docieranie promieni słonecznych. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg produktów,  jednak warto wybrać te z linii Bio. Bardzo dobre efekty przynoszą peelingi z kwasami owocowymi. Po peelingu zastosuj balsam do ciała  nawilżający lub odżywczy. 

2. Produkty z filtrem

Bezpośrednio przed opalaniem zastosuj na odsłonięte ciało krem lub olejek z filtrem. Ochroni to ciało przed niebezpiecznymi poparzeniami słonecznymi. Produkty takie mają różną moc. Optymalny jest nie mniejszy niż 30. Przed mocnym słońcem warto zabezpieczyć się kremem 50. Kremy takie dostępne są także w wersji do twarzy. Kosmetyki te są wodoodporne, więc śmiało możemy korzystać z kąpieli. 

3. Beta – karoten

Naturalny beta-karoten pomaga w utrzymaniu pięknej  opalenizny dłużej, a także przyspiesza opalanie.  Naturalny beta-karoten znajdziemy w marchewce, więc warto latem sięgnąć po soki marchewkowe. Jeśli jednak nie przepadamy za smakiem marchwi, możemy kupić tabletki z beta-karotenem, które są dostępne w aptekach i dobrych drogeriach. Decydując się na tabletki, przed zakupem  warto doradzić się farmaceuty. 

4. Przyspieszacz opalania

W drogeriach czy aptekach możemy kupić kremy przyspieszające opalanie. Dzięki nim łatwiej złapiemy upragnioną brązową opaleniznę. Jednak tutaj musimy się wykazać rozwagą i przestrzegać zasad podanych na opakowaniu. W przeciwnym razie możemy osiągnąć odwrotny skutek i zostać z plamami oparzeniowymi. Kosmetyki te są podzielone na dwa rodzaje – do jasnej i ciemnej karnacji. Wybierajmy zawsze odpowiedni dla nas preparat. 

5. Zabiegi po opalaniu

Gdy już zażyjemy kąpieli słonecznych, warto zadbać o ciało. Dobrze jest posmarować się olejkiem lub balsamem z aloesem, który złagodzi gorącą skórę. Aby zatrzymać na dłużej opaleniznę, warto zaopatrzyć się w kremy, mleczka utrwalające opaleniznę. Wybór jest naprawdę szeroki i na pewno znajdziemy coś dla siebie. 

6. O czym należy jeszcze pamiętać podczas opalania?

Przede wszystkim zadbajmy o nawodnienie organizmu. Pod ręką zawsze powinna być butelka wody mineralnej. Pamiętajmy również o ochronie głowy. Można włożyć na nią kapelusz czy chustę. Usta posmarujmy pomadką nawilżającą, aby nasze usta długo wystawione na wysoką temperaturę nie były spierzchnięte i wysuszone.